Jdi na obsah Jdi na menu
 


Guláš z václavek

14. 9. 2014

 

GULÁŠ Z VÁCLAVEK

 

 
Václavky zbavíme nožek - na guláš se zpracovávají jen hlavičky.
 
Václavky, tedy jejich kloboučky, zalijeme studenou vodou, osolíme je (2-3 kávové lžičky) a přivedeme k varu. Vaříme asi 15 minut. Pak václavky slejeme do cedníku a pořádně propláchneme proudem studené vody.

 Rozpustíme si 2 polévkové lžíce sádla (jemnější varianta - máslo), přidáme 3 střední, na kostky nakrájené cibule. Přisypeme 1 kávovou lžičku kmínu a na mírném ohni mícháme, až nám cibule zezlátne. Pak přidáme václavky.
 
 
Minutku osmahneme a přilejeme 3 dcl vroucí vody. Promícháme a přisypeme papriku,
asi 10-15g. Může být i pálivá, pokud máme rádi ostřejší guláš. V dlaních promneme majoránku - asi 1 polévkovou lžíci (dle Vaší chuti) - přímo do hrnce.

Zamícháme, krátce (minutku) povaříme a přidáme jeden malý (75g) rajský protlak.
Ten dá guláši trošku sladkokyselou chuť a nemusíme jej pak ani ničím zahušťovat. V této fázi také přidáme prolisovaný česnek – asi 3 stroužky. Vše pak promícháme a dusíme asi 30 minut. Nezapomeneme občas zamíchat!!! Pozor na vodu - zbytečně nedolévat, houby jí mají dost, ale pokud by se měl guláš připálit, tak ji dolévejte po troškách, ale vroucí.

 
Václavky mají zůstat trošku křupavé, takže to s délkou vaření nepřehánějte. Na rozdíl od masových gulášů doporučuji guláš neskladovat a sníst jej čerstvý, neohřívaný.